KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15539238
nr 1553 9238
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Akvareller, 2 st, Nybroviken & slussen. Signerade. Akvarell, bildmått: 29x48 cm, yttermått inklusive ram: 45x62 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:40:45
500 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist